Tracker fotowoltaiczny — Śląsk

 

Aby instalacja fotowoltaiczna działała maksymalnie wydajnie, konstrukcje powinny być ustawione prostopadle do źródła promieniowania słonecznego. Ciągłe zachowanie takiego ułożenia, ze względu na zmiany pory dnia i roku, nie jest możliwe. W związku z tym oferujemy trackery fotowoltaiczne na Śląsku i w okolicy. Urządzenie często określa się również mianem systemu nadrzędnego. Pozwala on instalacji fotowoltaicznej śledzić ruch słońca i ustawiać się do niego w położeniu, które spowoduje najbardziej wydajne działanie kolektorów.

Instalacje fotowoltaiczne PomarEnergy zwykle są sprzężone z jednym z dwóch rodzajów systemów nadążnych:

  • tracker jednoosiowy (single axis solar tracker): jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku instalacja przesuwa się w tylko w jednej osi — pionowej lub poziomej. Uzyski z tego typu rozwiązania są nawet o ok. 20-30% większe niż w dla fotowoltaiki stacjonarnej;
  • tracker dwuosiowy (dual axis solar tracker): to opcja, która pozwala na poruszanie paneli fotowoltaicznych w dwóch osiach, poziomej i pionowej, co w znacznym stopniu ułatwia ustawienie ich powierzchni prostopadle do osi padania promieni słonecznych. Większy zakres ruchu sprawia, że w tym przypadku, produkcja energii może się zwiększyć o nawet o 40%, w stosunku do tradycyjnej, statycznej konstrukcji.

Zalety płynące z zastosowania systemu

Trackery fotowoltaiczne zwiększają wydajność zamontowanego systemu o 20-40% w zależności od tego, na jaki rodzaj urządzeń zdecydują się Inwestorzy. Dzięki temu bez względu na warunki atmosferyczne instalacja produkuje maksymalną ilość energii elektrycznej. Fakt, że wydajność wzrasta, sprawia, że można nieco zmniejszyć ilość kolektorów, ponieważ przy mniejszej ilości paneli powstanie większy uzysk energii. To z kolei wpłynie na obniżenie kosztów założenie instalacji w gospodarstwie domowym czy wokół obiektu komercyjnego.

System wpływa również na zwiększenie wydajności instalacji, ponieważ inwertery najlepiej pracują przy dużych obciążeniach, czyli wtedy, kiedy dociera do nich duża ilość promieni słonecznych. Gdy jest ich mniej, falowniki działają na znacznie niższych obrotach. Trackery sprawiają, że instalacja jest zawsze w najbardziej dogodnym miejscu i przynosi Inwestorom liczne korzyści. Oferujemy również różne rodzaje konstrukcji pod panele, które cechują się wysoką jakością wykonania. Zapraszamy do współpracy. Pracownicy firmy udzielą odpowiedzi na pojawiające się pytania i pomogą w doborze optymalnych rozwiązań. Działamy w sposób rzetelny i terminowy, co przekłada się na jakość oferowanych usług.

© 2024 POMAR ENERGY. Wszystkie prawa do treści i obrazów zastrzeżone.
Image