System bifacial — Śląsk

Oferujemy systemy bifacial na Śląsku. Obustronne panele fotowoltaiczne to zaawansowane technologicznie rozwiązanie, które umożliwia pozyskiwanie energii cieplnej z dwóch stron, a nie tylko z jednej, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych, jednostronnych paneli. Urządzenia różnią się także od tradycyjnych kolektorów budową: nie są wyposażone w ramy, mają niższe profile oraz inne okablowania.

System zaleca się do miejsc, w których panują trudne warunki atmosferyczne. Specyficzna budowa umożliwia zwiększenie wydajności instalacji bez konieczności zwiększania jej powierzchni. Dzięki temu jest to także idealne rozwiązanie dla tych, którzy dysponują ograniczoną powierzchnią pod rozbudowę własnej elektrowni. Urządzenia z obu stron są pokryte szkłem hartowanym, przy czym nie mają tylnej warstwy ochronnej.

Wydajność systemu

Okazuje się, że zastosowanie systemu bifacial umożliwia zwiększenie wydajności instalacji nawet o 25%. Należy przy tym pamiętać, że moduły mogą być instalowane jedynie na gruncie: ich budowa oraz specyfika działania wykluczają montaż na dachu domów, budynków komercyjnych czy pomieszczeń gospodarczych. Konieczne jest zastosowanie konstrukcji naziemnych. Pomiędzy panelami powinny być zachowane kilkunastometrowe odległości, aby te wzajemnie nie wpływały na obniżenie swojej wydajności.

W celu dodatkowego wsparcia funkcjonowania instalacji można także zainstalować tracker, który będzie stymulował takie ułożenie kolektorów, które zapewni Inwestorom najlepsze osiągi. Panele cechują się również trwałością i odpornością na pękanie. Są dostosowane do pracy w miejscach o różnych warunkach atmosferycznych: z dużą wilgotnością, częstymi opadami śniegu czy deszczu, silnymi wiatrami. Zapraszamy do współpracy.

© 2024 POMAR ENERGY. Wszystkie prawa do treści i obrazów zastrzeżone.
Image