Naziemne konstrukcje

Naziemne konstrukcje fotowoltaiczne to najlepsze rozwiązanie dla osób, które myślą o montażu instalacji, ale nie robią tego z uwagi na nieodpowiedni dach (m.in. zbyt mała powierzchnia, nieodpowiedni kąt nachylenia, drewniane pokrycie, zła orientacja) lub jego nadmierne zacienienie. Wiele budynków nie jest dostosowanych do tego rodzaju instalacji, ponieważ w trakcie ich projektowania czy budowy właściciele nie myśleli o zastosowaniu nowoczesnych technologii, które umożliwiają czerpanie energii z odnawialnych źródeł.

Zamiast remontować dach, lepiej w takim wypadku zdecydować się na instalację gruntową. Co prawda jej koszt jest nieco większy niż standardowego systemu dachowego, jednak w ostatecznym rozrachunku może to być bardziej opłacalna i wygodniejsza opcja niż rekonstrukcja pokrycia całego budynku lub jego znacznej części. Wyższa cena wynika z konieczności zastosowania większej liczby elementów montażowych, a w niektórych przypadkach nawet wybudowania fundamentów. Z reguły na zakup naziemnych konstrukcji fotowoltaicznych decydują się firmy i instytucje. Jednak nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by zdecydować się na takie rozwiązanie również w przypadku gospodarstwa domowego.

Jedynym utrudnieniem może być zbyt wielkie zaciemnienie. Jeśli wokół terenu przyszłej instalacji stoi dużo obiektów, które rzucają na nią cień, wydajność systemu może zmaleć nawet o 70%, dlatego przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą ocenić czy w danym przypadku konstrukcja wbijana w grunt na Śląsku przyniesie oczekiwane rezultaty.

Współpraca z firmą PomarEnergy

Zachęcamy Państwa do skorzystania z usługi montażu konstrukcji wbijanych w grunt w firmie PomarEnergy. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży, które sprawia, że usługi realizujemy w sposób solidny i rzetelny. Oferujemy również wysokiej jakości trackery. Regularnie uczestniczymy w kursach i warsztatach, aby poszerzać już zdobytą wiedzę i wdrażać nowoczesne technologie w działanie firmy. Dzięki temu oferujemy Klientom nowoczesne rozwiązania, które są opłacalne i pozytywnie wpływają na środowisko. Na każdym etapie współpracy zapewniamy wsparcie i doradztwo w zakresie doboru optymalnych produktów.

© 2024 POMAR ENERGY. Wszystkie prawa do treści i obrazów zastrzeżone.
Image