KONSTRUKCJE ELEWACYJNE

 

Współczesna architektura, wymiana doświadczeń z Partnerami oraz współpraca z wiodącymi Wykonawcami instalacji fotowoltaicznych spowodowała poszerzenie oferty produktowej o nowe rozwiązania. W obiektach, gdzie nie ma możliwości wykonania instalacji dachowych proponujemy zastosowanie systemu do mocowania modułów na elewacji budynku w formie klasycznej elewacji wentylowanej.
System elewacyjny, w którym między materiałem izolacyjnym ściśle przylegającym do ściany, a okładziną wierzchnią (wykonaną z modułów) występuje szczelina pozwalająca na cyrkulację powietrza, zapewnia poprawę izolacji cieplnej obiektu, a także pozwala na odprowadzanie wilgoci.
Rozwiązanie to ze względu na wysoką estetykę oraz posiadane parametry techniczne potwierdzone m.in. Krajową Oceną Techniczną z powodzeniem znajduje zastosowanie w szkołach, szpitalach, biurowcach, centrach handlowych oraz innych obiektach.
Ponadto proces produkcyjny jest nadzorowany przez Zakładową Kontrolę Produkcji, która jest certyfikowana przez Instytut Techniki Budowlanej.

AUTOBOX

Ciekawym uzupełnieniem oferty klasycznych systemów naziemnych są konstrukcje do montażu modułów fotowoltaicznych z przeznaczeniem na miejsca parkingowe. Opracowany system AUTOBOX może występować w opcji jednosegmentowej (2 miejsca parkingowe) lub wielosegmentowej o kącie nachylenia dachu 5° - 10°. Ponadto konstrukcja nośna posiadająca dwupunktowe miejsca podparcia może być pokryta blachą trapezową lub posiadać jedynie płatwie z profili zimnogiętych (o rozstawie odpowiadającym szerokości 1 modułu), bez szczelnego pokrycia połaci dachu. Konstrukcja wiaty wykonana jest ze stali ocynkowanej ogniowo, natomiast elementy podkonstrukcji, do których mocowane są moduły oraz łączniki są aluminiowe.

Konstrukcje pod montaż modułów z przeznaczeniem na miejsca parkingowe posiadają obliczenia uwzględniające obciążenia środowiskowe obejmujące obszar terytorium Polski wykonane przez uprawnionego konstruktora. Jednocześnie cały system został zaprojektowany w sposób umożliwiający łatwy i szybki montaż konstrukcji zapewniając komfortową przestrzeń do parkowania oraz załadunku i rozładunku pojazdu.
Ponadto produkty są wytwarzane w procesie produkcyjnym nadzorowanym przez Zakładową Kontrolę Produkcji certyfikowaną przez Instytut Techniki Budowlanej.

© 2024 POMAR ENERGY. Wszystkie prawa do treści i obrazów zastrzeżone.
Image