Blog

konstrukcja fotowoltaiczna na elewacji

W czasach dążenia do odnawialnych źródeł energii technologia fotowoltaiczna zyskuje coraz większą popularność. Czy jednak zawsze musimy wybierać tradycyjne rozwiązania montażu paneli na dachach? Okazuje się, że konstrukcje fotowoltaiczne na elewacji to doskonała alternatywa, która może przynieść wiele korzyści. W tym artykule przyjrzymy się, kiedy warto zastosować takie rozwiązanie.


konstrukcja fotowoltaiczna na polu

Jaka powinna być dobra konstrukcja fotowoltaiczna? To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które chcą zainwestować w własne źródło energii odnawialnej. Istnieje wiele czynników, które wpływają na jakość i efektywność instalacji fotowoltaicznej, dlatego warto poznać najważniejsze zasady dobrego projektowania takich systemów.


fotowoltaika

Współczesne wyzwania związane z pozyskiwaniem energii kładą coraz większy nacisk na technologie sprzyjające środowisku. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zastosowanie paneli fotowoltaicznych, które umożliwiają wytworzenie czystego prądu. Wyjaśnimy, jak wygląda mechanizm działania fotowoltaiki.


trackery fotowoltaiczne

Zaletą instalacji naziemnych jest brak ograniczeń wielkości wynikających z wielkości dachu, tańszy montaż i łatwiejsze utrzymanie. Sprawia to, że coraz więcej osób mających wystarczająco miejsca na swojej działce coraz częściej decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie.


konstrukcja fotowoltaiczna

Z powodu pogarszającego się stanu powietrza i rosnących cen prądu, wiele osób rozważa instalację paneli fotowoltaicznych. Jedną z decyzji, jaką należy podjąć przed zakupem fotowoltaiki, jest oprócz doboru instalacji o odpowiedniej mocy i parametrach, miejsce jej przyszłego montażu. Może to być zarówno dach, jak i konstrukcja naziemna.


fotowoltaika na dachu

W obecnych czasach troska o środowisko staje się sprawą priorytetową, dlatego pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych to przyszłość, od której nie można uciec. Na szczęście, współczesne technologie pozwalają pozyskiwać prąd w sposób całkowicie bezemisyjny. Posiadanie czystej energii to jednak niejedyna korzyść, przemawiająca za wyborem fotowoltaiki.


panel słoneczny z trackerami

Wielu właścicieli domów zastanawiających się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne i instynktownie myśli o zamontowaniu ich na dachu swojego domu. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest optymalne. W tym artykule wymieniamy 5 sytuacji, w których naziemna instalacja PV jest korzystniejsza od dachowej.


trackery solarne

Wielu inwestorów zainteresowanych fotowoltaiką, szuka metod na uzyskanie jak największego zwrotu z inwestycji. Jednym ze sposobów dostępnych dla osób, które mogą zamontować fotowoltaikę na gruncie, jest budowa trackera solarnego. Czym  jest, jak działa i co daje tracker, opisujemy w tym artykule.


fotowoltaika

Nasza firma od lat zajmuje się produkcją konstrukcji i systemów mocowań do paneli fotowoltaicznych. Wielu naszych klientów jest zdziwionych tym, jak w prosty i kreatywny sposób można zamontować moduły PV, zwiększając ich wydajność lub idealnie dopasowując je do możliwości inwestora. Dlatego poniżej opisujemy trzy podstawowe systemy mocowania paneli oraz ich liczne podkategorie.


© 2024 POMAR ENERGY. Wszystkie prawa do treści i obrazów zastrzeżone.
Image