Blog

fotowoltaika na dachu

W obecnych czasach troska o środowisko staje się sprawą priorytetową, dlatego pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych to przyszłość, od której nie można uciec. Na szczęście, współczesne technologie pozwalają pozyskiwać prąd w sposób całkowicie bezemisyjny. Posiadanie czystej energii to jednak niejedyna korzyść, przemawiająca za wyborem fotowoltaiki.


panel słoneczny z trackerami

Wielu właścicieli domów zastanawiających się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne i instynktownie myśli o zamontowaniu ich na dachu swojego domu. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest optymalne. W tym artykule wymieniamy 5 sytuacji, w których naziemna instalacja PV jest korzystniejsza od dachowej.


trackery solarne

Wielu inwestorów zainteresowanych fotowoltaiką, szuka metod na uzyskanie jak największego zwrotu z inwestycji. Jednym ze sposobów dostępnych dla osób, które mogą zamontować fotowoltaikę na gruncie, jest budowa trackera solarnego. Czym  jest, jak działa i co daje tracker, opisujemy w tym artykule.


fotowoltaika

Nasza firma od lat zajmuje się produkcją konstrukcji i systemów mocowań do paneli fotowoltaicznych. Wielu naszych klientów jest zdziwionych tym, jak w prosty i kreatywny sposób można zamontować moduły PV, zwiększając ich wydajność lub idealnie dopasowując je do możliwości inwestora. Dlatego poniżej opisujemy trzy podstawowe systemy mocowania paneli oraz ich liczne podkategorie.


© 2023 POMAR ENERGY. Wszystkie prawa do treści i obrazów zastrzeżone.
Image